Gönül Dostlarımız

Mentörümüz

Hülya Denizalp, sosyal girişimciliğin annesi olarak anılan, çeşitli ilkeler ve amaçlar doğrultusunda ilerleyen bir girişimcidir. Yapılanmasına önayak olduğu ve kuruluşunu gerçekleştirdiği oluşumlarla, gönüllülük ve sosyal girişimcilik alanındaki çalışmalarıyla, ülkemizde ilkleri yaşatmıştır.

Hülya Denizalp, İstanbul Üniversitesi STK yüksek lisans programında Sosyal Girişimcilik ve Gönüllülük Yönetimi derslerini verirken Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar, Bilgi Üniversitesi ve Okan Üniversitesi Genç Sosyal Girişimciler yarışması jüri üyeliği, Sosyal Sorumluluk Projeler Kongresi danışmanlığı da yapmaktadır. Dergi koordinatörümüzün katıldığı Genç Sosyal Girişimciler Buluşması’nda yollarımızın kesişmesiyle Spektrum Dergi’de de mentörlük ve proje danışmanlığı yapmaya başlamıştır.

Destekçilerimiz

Learning For Youth, 2018 yılında kurulmuş, gençler için çalışan bir sanat ve teknoloji şirketi. Dijital dünya ve teknolojiye uyum sağlayarak mesleki eğitimlerden çevre koruma projelerine destek sağlayan genç ve dinamik bir şirket.

Gençleri her gün gelişen teknoloji ve girişimcilik fırsatlarıyla aydınlatma, istihdam edilebilirlik oranlarını artırma, toplum entegrasyon  sorunlarını çözme ve çevre koruma amaçlarını güden bu şirket; Spektrum Dergi Web Tasarım & SEO ekibine desteğini asla esirgemedi, hem web sitemize tasarım sürecinde maddi ve manevi destek oldu hem de bu alanda ekibimize eğitim verdi. Sadece bu eğitimle kalmayıp çeşitli yazılım, CV, proje yazımı eğitimleri veren bu şirket hikâyemizde önemli bir yer ediniyor.

İşbirlikçilerimiz

Stellar Lab, 2018 yılında ‘’Herkes için gökbilim’’ felsefesiyle kurulmuş bir sosyal girişimdir. Basit, indirilebilir astronomi temelli eğitim içerikleri sunma amacıyla E-Kütüphane kurmuştur. Bununla beraber etkinlikler, çevrimiçi eğitimler, projeler yürütmektedir. Nisan 2020’de kurulan bilim kulübü (yeni adıyla SL Community) , Spektrum Dergi ekibinin buluşma ve tanışma noktasıdır. Kız çocuklarının bilimde cesaretlenmesini ve kadın bilim insanlarından rol modeller edinmelerini amaçlar.

Astronominin ulaşılabilirliğini ve basit araçlarla yüksek aktiviteler yapılabileceğini, eğitimde fırsat eşitliğini ve astronominin bütünleştirici olduğunu savunan Stellar Lab, Spektrum Dergi için de can suyu olmuş ve desteğini esirgememiştir.

Spektrum Dergi, her ay Stellar Lab Community’den gönüllülere konuk yazar olma fırsatını sağlıyor.