Spektrum Dergi Hakkında” yazımızda dergimizin kuruluş hikayesini, amacını, kim olduğumuz hakkında merak ettiklerinizi bulacaksınız.

İçindekiler

Spektrum Dergi ’nin Hikayesi

Bilimin Her Rengi! 

Spektrum Dergisi olarak bizim hikâyemiz, 2020 yılında Stellar Lab çatısı altındaki Bilim Kulübü’ne(yeni adıyla SL Community) katılıp yollarımızın kesişmesi ile başladı. Biz bilimin, herkesin hayatında bir parça olmasını umut ederek, her rengini anlaşılır düzeyde sizlere aktarabilmek için birleştik.

Spektrum Dergi ’nin Amacı

Bilim sadece bilim insanlarının ilgilendiği bir alan değildir. Merak etmek ise sadece çocukken sürdürdüğümüz bir davranış değildir. Eğer merak duygumuzu köreltmezsek bilim ile ilgilenmenin de imkansız olmadığının farkına varabiliriz. Bu farkındalığı oluşturmak amacıyla bu yola başvurduk. İster ortaokullu ister liseli ister üniversiteli olalım merak duygumuzu yitirmezsek bilimin kapısı bize açık. Bu amacımızı gerçekleştirirken bilimde fırsat eşitsizliği yaşayan dostlarımıza destek olabileceğimiz projeler yürütmeyi amaçlıyoruz.

Biz Kimiz?

Biz Türkiye’nin farklı şehirlerinden, farklı yaşlarda ama gönlü bir olan 28 kişiden oluşan kocaman bir aileyiz. Her ay, geçmişte yapılmış ve gelecekte yapılması planlanan bilimsel gelişmeleri; uydu, bilim insanı, astronot tanıtımlarını; etkinlik, bulmaca, astronomi testini, ajanslardan haberleri ve daha nicesini sizlerle buluşturmak üzere çalışıyoruz.

Siz de Katılın

İhtiyaç olmadığı sürece ekibimize yeni üye almıyoruz. Üye alımı yapacağımız zamanda SL Community üyelerinden tercih ediyoruz. Her ay yayınladığımız dergide de aylık olarak konuk yazarları misafir ediyoruz.

Fakat bu birlikte bir şeyler yapmamıza engel değil!

-Web sitemizde okurlarımız için oluşturduğumuz Benim Sayfam’a kendi çalışmanızı göndererek!

-Sosyal medyalarımızı takip ederek, interaktif paylaşımlarımıza katılarak!

-Yorumlarınızı paylaşıp, görüşlerinizi bizlere bildirerek!

Bizimle bu yolda yürüyebilirsiniz.

Bilimde buluşalım!

Spektrum- Bilimin Her Rengi!